Udruženje „DON“ organizuje sportsko – turističku i privrednu manifestaciju „Kilometri prijateljstva“

Udruženje „DON“ organizuje sportsko – turističku i privrednu manifestaciju „Kilometri prijateljstva“

Udruženje „DON“, devetu godinu za redom organizuje sportsko – turističku i privrednu manifestaciju nazvanu „Kilometri prijateljstva“. Manifestacija podrazumjeva dolazak biciklima iz Slovenije grupe privrednika ljubitelja biciklizma,biciklističkog kluba „Bambi“ čiji su članovi (preko 600 članova) iz šest zemalja Evropske Unije, a čije je sjedište u Republici Sloveniji u opštini Šenčur.Naši prijatelji iz Slovenije ovaj put dolaze iz pravca Gradiške, gdje će ih dočekati članovi biciklistčkog kluba „Kozara“ iz Prijedora. Zatim preko Nacionalnog parka Kozara u petak 26.07.2024. godine u popodnevnim časovima stižu u naš grad.

Zvanični doček od strane Gradonačelnika grada Prijedora i predstavnika gradske uprave Prijedor kao i svečana večera će se obaviti u bašti restorana u sklopu pansiona „Glorija“ na početku šetališta u ulici Kralja Petra I Oslobodioca u Prijedoru.

Ova tradicionalna manifestacija ima veliki značaj za razvoj privredno – turističkih potencijala našeg grada, planine Kozare i naših sugrađana koji se bave proizvodnjom hrane i pića iz razloga što gosti iz Slovenije promovišu naš grad na svojim društvenim mrežama i u toku godine sa porodicama ponovo posjećuju naš Grad.

COMMENTS