26. Aprila 2024.
NaslovnicaNovostiRudar Prijedor slavio protiv Tekstilca

Rudar Prijedor slavio protiv Tekstilca

U subotu, 12. septembra 2020. godine, na Gradskom stadionu u Prijedoru, odigran je meč 6. kola m:tel Prve lige RS između FK “Rudar-Prijedor” iz Prijedora i FK “Tekstilac” iz Dervente u kom su slavili domaćini rezultatom 2:0 (1:0).

Rudar-Prijedor je opravdao ulogu favorita i dobrom igrom primorao goste da se brane svih 90 minuta meča. Žuto-plavi su stvorili nekoliko izglednih prilika, a svoju nadmoć u skoku su pokazali u čak 5 situacija, kada su udarcima glavom pokušavali ugroziti gol protivnika, ali bez realizacije.

Do prvog pogotka se čekalo gotovo cijelo poluvrijeme; u 45. minutu susreta nakon prekida, kapiten Pekija ostaje u protivničkom šesnaestercu, Stjepanović mu spušta glavom loptu, a ovaj se odlično snalazi i u padu loptu sprovodi u mrežu protivnika. Prvo poluvrijeme: Rudar-Prijedor – Tekstilac 1:0.

Konačnih 2:0 donosi Jaćimović u 89. minutu meča, kada koristi centaršut Marmata, sjajno skače i šutira glavom loptu koja pogađa prečku i pada iza gol linije.

U sledećem kolu Rudar gostuje u Trebinju ekipi Leotara, gdje će pokušati da preuzme čeonu poziciju na tabeli od rivala. Nakon 6 odigranih kola Leotar i Rudar imaju jednak broj bodova – 13, a ekipa iz Trebinja ima bolju gol razliku.