25. Aprila 2024.
NaslovnicaNovostiRudar Prijedor savladao Kozaru

Rudar Prijedor savladao Kozaru

Ekipa Rudar Prijedora je savladala Kozaru sa 2:0 u derbiju 12. kola m:tel Prve lige Republike Srpske i tako ostala na četiri boda prednosti u odnosu na najbližeg pratioca, Slobodu iz Novog Grada.

Prijedorčani su imali više od igre od starta utakmice, u prvom poluvremenu nije bilo golova, da bi početkom nastavka odbrana Gradiščana poklekla.

Nakon dvije pogođene stative prvo je u 56. minutu akciju Perice Ivetića i Bojana Burazora golom krunisao Nemanja Matović koji je sa 18-19 metara preciznim udarcem pogodio donji lijevi ugao protivničkog gola.

Tri minuta kasnije Predrag Zekanović je odlično izveo korner, a najviši u skoku je bio Ivetić koji je glavom poslao loptu u mrežu.

Rezultati 12. kola m:tel Prve lige RS: Slavija – Sloga 1:1, Rudar Prijedor – Kozara 2:0, Sloboda – Podrinje 2:0, Željezničar Sport tim – Ljubić 2:1, Sutjeska – Jedinstvo 2:0, Zvijezda 09 – Borac 2:2, Alfa Modriča – Leotar 1:1, Drina – Tekstilac 1:1.

Plasman: Rudar Prijedor 27, Sloboda 23, Zvijezda 21, leotar 20, Alfa Modriča, Slavija po 18, Sloga 17, Borac 16, Tekstilac, Željezničar Sport tim po 15, Kozara, Ljubić po 14, Drina 12, jedinstvo 11, Sutjeska 9, Podrinje 5 bodova.

Autor: Darko Basara – SrpskaInfo.com