25. Aprila 2024.
NaslovnicaNovostiLiga šampiona: Real se u nadoknadi izvukao u Njemačkoj

Liga šampiona: Real se u nadoknadi izvukao u Njemačkoj

Fudbaleri Borusije Menhengladbah i Real Madrida odigrali su neriješeno u meču drugog kola grupne faze Lige šampiona – 2:2 (2:0).

Real je do boda došao u nadoknadi.

Uspio je šampion Španije da izbjegne još jedan poraz.

Real je sa jasnom željom ušao u utakmicu – da dominira i napada.

U prvih dvadesetak minuta su svi udarci Reala išli pored gola, pošto je dva puta pokušao Benzema i jednom Kazemiro.

Real je imao 70 odsto posjed lopte, imao je loptu u nogama, dok je Menhengladbah rijetko prelazio na polovinu rivala.

Zomer je odbranio jedan dobar udarac Krosa i onda je niotkuda Borusija došla do prednosti.

Alasane Plea je poslao perfektnu loptu Varanu kroz noge i pronašao na drugoj strani Tirama, a sin nekadašnjeg reprezentativca Francuske Lilijana, pocijepao je mrežu snažnim udarcem u gornji desni ugao, u 33. minutu.

Golman Gladbaha se zatim istakao pred kraj prvog poluvremena, kada je dobro odbranio šut Asensija sa deset metara.

Izdržala je Borusija posljednjih desetak minuta prvog dijela i na odmor otišla sa golom prednosti.

Na startu drugog poluvremena, već u 46. minutu Asensio pogađa prečku.

Real je propustio svoje prilike i kazna je stigla.

Mendi je zaspao i nije postavio ofsajd zamku, što je iskoristio Tiram, koji je takođe zaspao u napadu, ali je imao sreće.

Poslao je odbitak u mrežu u 58. minutu i Menhengladabah je imao veliku prednost.

Zidan je reagovao i na terenu smo poslije tri mjeseca vidjeli Edena Azara, a sa njim je u 70. minutu ušao i Luka Modrić.

Prednost Menhengladbaha je u 87. minutu smanjio Karim Benzema.

Centrirao je Valverde, Kazemiro je spustio glavom na peterac, a Benzema je poslao loptu pod prečku.

I onda Real u 93. minutu dolazi do izjednačenja i boda.

Ramos je asistirao Kazemiru, koji pogađa za 2:2.