23. Aprila 2024.
NaslovnicaNovostiLejkersi na korak od titule

Lejkersi na korak od titule

Košarkaši LA Lejkersa savladali su ekipu Majami hita sa 102:96 u četvrtom meču NBA finala. Lejkersi su pobjedom došli do prednosti od 3-1 u finalu i nalaze se na jedan trijumf od titule.

Četvrta utakmica NBA finala priredila je pravi spektakl i košarku na najvišem nivou na svijetu.

Lejkersi su posljednjom kapi znoja došli do pobjede broj tri u finalnoj seriji i sada im nedostaje još jedna za osvajanje NBA titule.

Nakon veoma neriješene tri četvrtine, Lebron Džejms i Entoni Dejvis zaigrali su maestralno u najbitnijim momentima meča i to na obe strane parketa i uz pomoć Kaldvela-Poupa, srušili otpor Majamija i upisali treći trijumf.

Lebron Džejms meč je završio sa 28 poena, 12 skokova i osam asistencija, dok je Dejvis imao učinak od 22 poena i devet skokova.

U redovima Lejkersa dvocifreni su još bili i Poup sa 15 i Grin sa 10 poena.

Majami je predvodio Džimi Batler sa 22 poena, 21 je postigao Hiro, 17 Robinson, a 15 Adebajo.

Majami je u ovom meču računao na Bema Adebaja, čije se prisustvo osjećalo i u odbrani i u napadu, ali je nedostajao Goran Dragić, koji nije mogao da istrpi bolove u nozi, te je propustio i ovaj meč.

Batler je na početku ovog meča nastavio u ritmu u kojem je završio prošli susret, a sa druge strane veoma tihi bili su Džejms i Dejvis.

Dvojac Lejkersa je u prvom poluvremenu postigao kombinovano 16 poena, što je Majami koristio i potpuno bio u utakmici.

Ipak, Lebron je prvi dodao gas u trećoj četvrtini, pa je njegov tim stekao prednost u iznosu od šest poena.

Sve do posljednjeg sudijskog zvižduka, Lejkersi su uspjeli tu prednost da održe. Na momente je Majami prilazio i na poen zaostatka, ali bi izabranici Frenka Vogela uvijek imali spreman odgovor.

U finišu susreta, Lejkersi su zaigrali maestralnu odbranu, prije svega Dejvis, koji je čuvao od Hiroa, preko Batlera, do Adebaja, iznudio veoma teške šuteve rivala i pokupio defanzivne skokove.

Lejkersi su savladali Majami treći put u finalnoj seriji i nalaze se na jednu pobjedu od osvajanja titule.

Rezultat u finalu je 3-1 za tim iz Los Anđelesa, koji će prvu meč loptu imati u noći između petka i subote.